Nasza misja i cele

Fundacja Braci Collins powstała z potrzeby serca, aby pomagać tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia. Pełni empatii, pokory i oddania pragniemy nawiązywać i pielęgnować trwałe relacje, oparte na uczciwości, honorze i wzajemnym poszanowaniu. Pracujemy z pasją i dzielimy się dobrem, które - w co wierzymy - tkwi w każdym z nas.

Codziennie wyciągamy wnioski z doświadczeń własnych i tych, którzy zwracają się do nas ze swoimi problemami, aby w przyszłości czynić więcej dobra i wywoływać uśmiech na twarzach większej ilości osób.

Naszym priorytetem są dzieciaki - te mniej i te bardziej potrzebujące. Uważamy, że to one są naszą przyszłością, przyszłością naszego kraju, a przede wszystkim - jego największą wartością, bez względu na wiek, wykształcenie czy pochodzenie. Nic nie powinno ograniczać rozwoju młodych ludzi, dlatego pragniemy zapewnić im do tego odpowiednie warunki. Chcemy nieść pomoc dzieciom i młodzieży szczególnie uzdolnionym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, przebywających w domach dziecka czy pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Pragniemy wyciągnąć dłoń do osób dotkniętych poważnymi, trudno uleczalnymi schorzeniami, aby poprawić jakość ich życia i codziennego funkcjonowania, a także spełniać ich najskrytsze marzenia. Oprócz osób prywatnych chcemy wspierać placówki wychowawcze, oświatowe i opiekuńcze, podejmując m.in. działania w zakresie szerzenia naszych wartości.

Jednym z naszych marzeń jest to, aby Fundacja Braci Collins rozwijała się z prędkością Formuły 1. Chcemy, aby była ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych, najszerzej działających organizacji charytatywnych w Polsce. Dzięki temu - i Waszemu wsparciu - będziemy w stanie regularnie powiększać swoje szanse i możliwości pomocy osobom potrzebującym, których z dnia na dzień przybywa.
Nasze motto:

"Szlachetne myśli rodzą się w głowie, ale dojrzewają w sercu"

A. N. Dobrowolski

Fundatorzy

Założycielami Fundacji są pochodzący z Legnicy bracia - Grzegorz i Rafał Collins. Wychowani w ubogiej rodzinie w młodym wieku porzucili edukację (Technikum Elektryczne i Technikum Gastronomiczne) i w poszukiwaniu nowego życia wyemigrowali do Londynu.

Początki za granicą nie były łatwe - Grzegorz pracował jako pomocnik budowlany, a młodszy Rafał - jako pomoc kuchenna. Determinacja i marzenia o lepszej przyszłości sprawiły, że już po kilku latach ambitni bracia otworzyli własne biznesy.

Kilka lat później, w 2009 roku, kiedy Grzegorz miał 22 lata, a Rafał - zaledwie 19, podjęli decyzję o założeniu firmy świadczącej usługi motoryzacyjne premium. Z ciężkiej pracy powstała marka "Prestige Wrap and Customs", której klientami są dziś tak znane nazwiska, jak Robert Lewandowski, Christiano Ronaldo, Arek Milik, Wojciech Szczęsny, Rita Ora czy Gareth Bale.

Pierwsze kroki w działalności charytatywnej bracia Collins postawili podczas trwania projektu "Fast, Furious & Funny", prowadzonego wspólnie z Shanem Lynchem - byłym członkiem zespołu Boyzone. Program zyskał ogromną popularność w Wielkiej Brytanii, osiągając ponad 8 mln odsłon. W jednym z odcinków "FFF" niepełnosprawny chłopiec o imieniu Jordan, fan marki Ferrari, otrzymał od prowadzących prezent w postaci wózka inwalidzkiego odnowionego na wzór kultowego samochodu. Ta chwila i emocje jej towarzyszące sprawiły, że od tamtej pory bracia regularnie udzielali się charytatywnie.

Kolejne lata przyniosły rozwój działalności Grzegorza i Rafała, którzy otworzyli oddziały "Prestige Wrap and Custom" w Katarze i w Warszawie. Trudne doświadczenia życiowe sprawiły, że jak nikt inny rozumieją oni, jak ważne są pomoc i dobre słowo. Naturalnym dla nich krokiem było rozszerzenie działalności charytatywnej i założenie własnej Fundacji wspierającej tych, którzy nie mieli w życiu tyle szczęścia, ile spotkało ich.

Dziś Fundacja Braci Collins to miejsce, w którym spotykają się ludzie o pięknych sercach, którym w życiu powiodło się odrobinę lepiej i którzy pragną dzielić się nim z innymi.

Jak możesz pomóc?

Zapraszamy do wpłat na konto Fundacji, zrzutek dla potrzebujących, aukcji i innych form pomocy.
Masz jakiś pomysł? Podziel się nim z nami! Znasz kogoś, kto potrzebuje wsparcia? Opowiedz nam jego historię! Wiemy, że nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tych osób było jak najwięcej.

Dołóż swoją cegiełkę!